Drukarka DTF Courtland

Tutvu DTF printeriga w biurze Courtland OÜ

Tehnoloogia ja seadmed

DTF printimine on uuenduslik tehnoloogia, mis pakub suurepärast alternatiivi siiditrükile. DTF ehk otse kilele printimine võimaldab trükkida otse kilele, mille järel kantakse kujutis rõivale. See meetod sobib hästi nii väikeste detailide kui ka suurte piltide ja fotode trükkimiseks, sealhulgas valge värviga.

Üheks suurimaks eeliseks on, et erinevalt varasemast digiprintimisest kilele, kus kõik kujundid tuli erilise noaga puhastada, ei nõua DTF printimine seda. Kasutusel on spetsiaalsed kahe peaga tööstuslikud DTF printerid, mille printimiskiirus ulatub sõltuvalt kvaliteedist kuni 10 meetrini tunnis. Printimine toimub kilerullidele, mille maksimaalne laius on 56 cm.

Kasutame Epson Supercolor F2000 printerit, mis on neljavärviline (CMYK) ja on mõeldud valgete kangaste trükkimiseks. Epson Supercolor F2100 on kuuevärviline printer (CMYK+WHITE), mis on mõeldud värviliste kangaste trükkimiseks.

DTF tehnoloogia võimaldab trükkida mitmesugustele kangastele, nagu puuvill, polüester, nailon ja paljud teised. Peamised tooted, millele trükime, hõlmavad T-särke, polosärke, ostukotte ja pusasid.

Failid ja soovitused

Trükkimiseks ettevalmistatud failid salvestatakse PNG formaadis suhtega 1:1; rastritihedusega 300…500 dpi. Värvilisele kangale trükkimiseks peab PNG fail olema taustata, et võimaldada alusvalge trükkimine pildile. Parima tulemuse saavutamiseks peaks pilt olema RGB värviruumis.