Milline trükk sobib sinu ettevõtte riietele?

Spordiriided

Rõivastele ja tekstiilitoodetele logode, piltide, mustrite ja muu kujunduste lisamisel on mitmeid tehnoloogiaid, kus valiku tegemisel on oluline arvestada nii koguse, materjali, projekti eelarve ja kujundussoovidega. Selles loos vaatame nelja populaarse trükitehnoloogia: sublimatsiooni- ehk riiete täistrüki, DTF (Direct to Film), siiditrüki ning tikandi valiku tegemise tagamaid. Courtland OÜ pakub kõiki nimetatud trükilahendusi. 

Sublimatsiooni täistrükk

Sublimatsioonitrükk, mida kasutatakse eriti spordi- ja reklaamrõivaste puhul, pakub piiramatuid kujundusvõimalusi, võimaldades luua väga detailseid ja värvikirevaid disaine, mis säilitavad oma erksuse ja kvaliteedi ka pikaajalisel kasutamisel. Lisaks tagab trükimeetodi peen tindikasutus, et kangas säilitab oma algupärased hingavuse ja niiskust hülgavad omadused, samal ajal kui kujutised jäävad teravaks ja selgeks.

Sublimatsioonitrüki suurimad piirangud tulenevad materjali nõuetest, kus see sobib hästi ainult valgetele polüesterkangastele. Looduslikud kiud nagu puuvill ei võta sublimatsioonitrükki omaks. Samas pakume ka sublimatsiooni puhul veidi kallimaid cotton touch lahendusi (alates 24 eurot särgi kohta), mis oma olemuselt meenutavad puuvillale trükitud tooteid. 

Sublimatsioon tasub valida, kui värve, logosid ja muu kujundusega kaetud ala on riietel palju, kuna kogu trükk sisaldub toote hinnas. Sublimatsioonitrükiga särkide hinnad algavad 19 eurost toote kohta.

DTF printer Courtland

Tule vaata Eesti kõige uuemat DTF printerit Courtland OÜ kontoris

DTF trükk

DTF ehk Direct to Film on trükkimistehnoloogia, mis on muutunud populaarseks oma paindlikkuse ja efektiivsuse tõttu riietele logode ja piltide trükkimisel. DTF trüki puhul prinditakse kujundus esmalt spetsiaalsele kilele, millele lisatakse polümeerpulber ja kantakse seejärel kuumuse abil tekstiilile, võimaldades trükki mitmesugustele kangatüüpidele, sealhulgas tumedatele, ning tagades erksad ja selged kujutised. 

Lihtsamad, värvilise logoga DTF lahendused saab kätte alla 5 euro särgi kohta. 

DTF trükk tasub valida, kui soovitakse puuvilla või muud naturaalset materjali ja kasutada kujunduses mitmeid erinevaid värve. Sadade erinevate toodete (särgid, mütsid, pusad, kotid, sallid, rätikud, joped jne) valiku leiad court.ee kataloogidest

Siiditrükk

Siiditrükk ehk serigraafia kasutab trükiraame, mille kaudu kantakse värv kangale. See on eriti populaarne suurte koguste puhul, kus on vaja kindlat värvi ja kõrget vastupidavust. Siiditrüki puhul lisatakse iga kujunduses olev värv eraldi raami abil – see tähendab, et trüki hind sõltub oluliselt lisatavate värvide arvust.

Siiditrüki tasub valida, kui riietele lisatavaid värve on vähe ja kogused on suured. Sedasi võib trükitud särgi saada ka hinnaga alla 4 euro.

Tikand

Tikand on klassikaline tekstiilide kaunistamise viis, kus niidiga luuakse kanga pinnale kujundusi või tekste. Tikand on äärmiselt vastupidav, eriti pesemisele ja kulumisele. Tikand sobib hästi paksematele materjalidele, näiteks pusad, joped, fliisid ja nokamütsid. Tikandiga fliisi võid Court.ee-st saada alla 12 euro, nokamütsi alla 4 euro.

Samas on tikand kallim, seda eriti väiksemate koguste puhul ning seab piiranguid väga detailsete kujunduste jaoks. 

Kuidas valida endale sobiv trükilahendus?

Kõige lihtsam on saata oma soov, kus kirjas nii toode, kogus, kujundusmõtted s.h. logo e-mailiga: support@court.ee 

Olete oodatud tööpäeviti 10:00-17:00 ka Courtland OÜ kontorisse, kus saab näidistooteid nii katsuda kui ka selga proovida. Mõned kiiremad DTF prindilahendused teeme vajadusel kohapeal ära.

Saksamaa suurim hulgimüüja lisas valikusse üle 6100 toote

Saksamaa suurim reklaamiriiete tootja L-Shop-Team lisas Court.ee valikusse üle 120 brändi ja 6100 toote. Vaata: [...]

Koostöö Tšehhi suurima reklaamriiete tootjaga

Court.ee alustas koostööd Tšehhi suurima reklaamrõivaste tarnija Malfiniga, kelle ladudes on saatmiseks valmis ligi 20 [...]

Court.ee reklaamkingituste valikus on üle 20 000 toote

Oma ettevõtte logo ja sõnumiga reklaamkingituse leiad Court.ee poest. Meie valikus on üle 20 000 [...]

Ülevaade 2024 suve 3×3 turniiridest

Vaata üle suvine 3x3 kalender, pane ka oma tiim kirja ning ela kaasa Eesti 3x3 [...]

Court on nüüd 12 keeles

Court.ee on nüüdsest saadaval lisaks inglise keelele ka soome, ukraina, läti, leedu ja vene keeles.

Võhandu maratoni ümberkäimised Viira veskitammil 2024

Vaata 23 minutilist videokokkuvõtet Võhandu maratoni ümberkäimistest Viira veskitammil.

Court.ee kestvuskrossi EMV avaetapil 2024

Valgamaal, Vilaskis toimunud kestuskrossi Eesti meistrivõistluste avaetapi võitis 40+ arvestuses Court.ee logodega sõitnud Priit Palatu.

Võhandu Maraton 2024 – Court.ee VIDEO ja kokkuvõte

Court.ee tiim startis 2024. aasta 100-kilomeetrisele Võhandu maratonile stardinumbri all 3 ja lõpetas kohaga 930. [...]

etEstonian